Nowe prawo ochrony konkurencji - zmiany dla przedsiębiorców

29

29 stycznia 2015 r.
10:00 – 10:45

dni
godziny
minuty
sekundy

Zarejestruj się za darmo

Przedsiębiorców czekają zmiany związane z nowelizacją ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wchodzi w życie w tym miesiącu.

Zainteresowanych tematyką prawa antymonopolowego zapraszamy do uczestnictwa w webinarium. W programie m.in.:

 • Przyczyny, dla których przestrzeganie tych regulacji jest ważne dla przedsiębiorcy (postępowania kontrolne i przeszukania, kary, nieważność umów, odpowiedzialność cywilna, „czarny PR”).
 • Statystyki i polityka UOKiK.
 • Zmiany w przepisach od 18 stycznia 2015.
 • Nowa dyrektywa w sprawie private enforcement - dochodzenie roszczeń odszkodowawczych za naruszenie prawa konkurencji.
 • Prelegentka

  Joanna Affre

  Adwokat, Affre i Wspólnicy sp. k.


  Od ponad 15 lat specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie konkurencji. Doradza klientom z branży FMCG, spożywczej, motoryzacyjnej, chemicznej, budowlanej oraz sektorów mediów i reklamy, a także bankowego w zakresie kształtowania polityki dystrybucyjnej, przeciwdziałania porozumieniom antykonkurencyjnym i nadużywaniu pozycji dominującej, fuzji i przejęć, prawa konsumenckiego, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji. W tym zakresie prowadzi audyty i szkolenia dla przedsiębiorców, a także reprezentuje klientów, zarówno w postępowaniach przed Prezesem UOKiK, jak i sądami.

  Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu nauk politycznych (IEP Strasbourg Francja), prawa wspólnotowego (Lyon III Francja) i prawa konkurencji (King's College, Londyn, Wielka Brytania).

Partner

Kancelaria Affre i Wspólnicy to zespół zarządzany przez doświadczonych prawników – adwokata Joannę Affre, założyciela kancelarii oraz radcę prawnego i rzecznika patentowego Martę Miszczuk. Kancelaria Affre i Wspólnicy jest kancelarią w szczególności wyspecjalizowaną w szeroko rozumianym prawie konkurencji, obejmującym prawo antymonopolowe, zwalczanie nieuczciwej konkurencji i prawo konsumenckie oraz w prawie własności przemysłowej. Kancelaria proponuje kompleksowe, zindywidualizowane rozwiązania, dostosowane do specyfiki branży oraz daje jasne rekomendacje uwzględniając cele biznesowe klientów. Wysoki poziom ekspertyzy prawnej w powyższych dziedzinach został doceniony przez liderów rynku FMCG, branży chemicznej, urządzeń budowlanych oraz IT, którym kancelaria doradza zarówno w kwestiach strategicznych, jak i w bieżącej działalności.
Affre.pl

Organizator

W przypadku pytań prosimy o kontakt:
Rafał Dubrawski, e-mail: rafal.dubrawski@nf.pl